VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

понедељак, 24 октобар 2022 12:53 Аутор Super User
У нашој школи од 17.10.2022. године организован је продужени боравак, који ученици похађају од 6:30 часова до 13:10 часова или у договору са родитељима.
Деца, уз помоћ учитељице Катарине Максимовић, раде домаће задатке, усвајају радне навике, друже се и, осим градива, уче како да буду одговорнији. То је велика помоћ родитељима који су на послу, која уједно и омогућава да деца и родитељи код куће проводе време квалитетније и садржјније.
Боравак је уведен као помоћ родитељима који желе да знају да су им деца на сигурном док су они на послу.
Рад у продуженом боравку је необавезан облик васпитно – образовног рада, који се разликује од рада у редовној настави, али се међусобно преплиће и повезује рад, учење и игра.
Наша школа организује продужени боравак за ученике првог и другог разреда.
Пружамо леп простор, прилагођен дечјим потребама. Атмосфера у боравку је пријатна, по потреби радна , а и забавна.
Опремљени смо неопходним техничким и дидактичким средствима, која нам помажу да остваримо своје планиране циљеве.
Боравак је бесплатан, сем оброка који се плаћа, уколико ученик не носи ужину од куће.
Време организујемо у три сегмента:
– усмерене активности ученика ( ликовне, музичке, спортске, говорно – језичке радионице, радионице другог типа …)
– време за израду домаћих задатака (самосталан рад ученика, уз помоћ наставника)
– слободно време (друштвене игре по слободном избору, игре опуштања, спортске игре…)