понедељак, 21 октобар 2019 14:24 Аутор Super User
Дана 14.10.2019. године ученици I3 и II2 из ИО Козјак са својим учитељицама Светланом Живановић и Јеленом Јовановић посетили су матичну школу и школску библиотеку. Најпре, су погледали инсерт из дечије емисије „Бесне глисте“ на тему: Библиотека, а затим им је библиотекарка, Наташа Димитријевић, објаснила шта значи школска библиотека, која је разлика између библиотеке и књижаре, како се задужују и раздужују књиге, који је рок враћања, правила лепог понашања у библиотеци и како се треба односити према књигама. Читали смо шаљиву песму „Предлог“, дечијег песника Недељка Попадића, где су деца активно учествовала тако што су завршавала сваку строфу на основу риме и препознавања особина појединих животиња. Ученици су потом прелиставали и читали књиге прилагођене њиховом узрасту. Завршница дружења се састојала у потписивању сваког детета на папириће од којих је направљен постер који краси зид школске библиотеке.