среда, 03 фебруар 2021 11:18 Аутор Super User
Министарство просвете, науке и технолошког развоја, у оквиру Пројекта Набавка уџбеника и других наставних средстава за ученике основних школа за школску 2021/22. годину обезбедиће бесплатне уџбенике:
- у првом циклусу основног образовања и васпитања за предмете: српски језик, математика, свет око нас (природа и друштво) и енглески језик;
- у другом циклусу основног образовања и васпитања за предмете: српски језик, математика,енглески језик, географија, биологија, историја, физика и хемија.
Министарство просвете, науке и технолошког развоја одлучило је да уџбенике добију:
-ученици из социјално/материјално угрожених породица ( примаоци новчане социјалне помоћи);
-ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете у систему школовања;
-ученици који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану;
- ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом који образовно-васпитни рад остварују по индивидуалном образовном плану и другим ученицима којима су потребни прилагођени уџбеници ( увећан фонт, Брајево писмо, електронски формат).
Школи, као доказ о испуњености услова за добијање бесплатних уџбеника, потребно је доставити следећу документацију:
-за ученике, социјално/материјално угрожених породица, примаоци новчане социјалне помоћи, решење (копија) којим се утврђује право на остваривање социјалне новчане помоћи;
-за ученике који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања (средња, факултет), потврду образовно - васпитне установе о својству ученика, односно студента. Потврда образовно- васпитне установе о својству ученика прилаже се за свако дете.
За ученике који су у породици треће или свако наредно рођено дете и налазе се у основној школи, школа не издаје потврду, јер школа поседује податке о ученицима.
За ученике са сметњама у развоју и инвалидитетом, који основно школско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану, посебна документација није потребна јер школа поседује податке о наведеним ученицима.
Потребну документацију доставити школи (библиотекарки)до 19.фебруара2021. године.