четвртак, 11 март 2021 11:27 Аутор Super User
Поводом обележавања Националног дана књиге, 28.фебруара, Друштво школских библиотекара је послало позив школским библиотекарима да се по четврти пут укључе у акцију „Читајмо гласно“. Циљ ове акције је подстицање читања, промовисање културе читања и читалачке писмености.
Ученици петог разреда наше школе су у читаоници гласно читали делове романа „Хајдуци“ и „Аутобиографија“ Бранислава Нушића, „Мали принц“ Антоана де Сент-Егзиперија, „Ја,Алексија“ Бранке Трифуновић, „Од читања се расте“ Јасминке Петровић, песме Десанке Максимовић и Мирослава Антића.
Ученици четвртог разреда су обишли сва одељења нижих разреда и гласно им прочитали песме: „Плави зец“ Душка Радовића, „Прва љубав“ и „Бонтон“ Мирјане Петров, „Луцкаста песма“ Федерика Гарсије Лорке, „ Аждаја своме чеду тепа“ Љубивоја Ршумовића и „Пауково дело“ Десанке Максимовић.
Координаторка акције била библиотекарка Наташа Димитријевић.