Дана 26.9.2019 – Европски дан језика који се обележава сваке године 26. септембра установио је Савет Европе 2001. године са циљем да укаже на вишејезичност у Европи и покаже да је познавање више језика један од путева који води ка бољој комуникацији између различитих култура.
Поводом овог дана, ученици, наставнице страних језика и библиотекарка израдили су занимљиве паное и одржали приредбу на којој су ученици кроз рецитације, скечеве и певање песама показали своје познавање енглеског и руског језика.
Један од циљева ове манифестације у нашој школи је да подстакне ученике на учење страних језика, јер је то важно за размену и стицање нових искустава и упознавање других култура.