Остоја Горданић Балкански је рођен 1937. године у Липничком Шору. Основну школу завршио је у Липничком Шору, као ученик прве генерације уписане у ову школу. Средњу школу за примењене уметности завршио је 1958. године у Нишу. На факултету примењених уметности (вајарство) дипломирао је у Београду 1964. године. Вајао је, сликао и излагао у целом свету. Урадио је мноштво споменика, биста, рељефа и плакета.

Познати вајар је својој школи прво поклонио споменик палим борцима, који је постављен у школском дворишту, а 1998. године велики рељефни лик Светог Саве, који je постављен на главном улазу у школу.

Године 2003. је поклонио поставку „Вук и његови савременици“ , коју чине 24 рељефна портрета изливена у бронзи, рађена према портретима најистакнутијих сликара и фотографа Вуковог времена. Портрети су били изложени у школској читаоници.

Остоја Горданић Балкански умро је 2013. године.

Од ове школске године рељефни портрети красе зидове у управном делу наше школе.